Kujawy 14.04.2013 – Puchar Polski

Zawodnicy z Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego zdobyli Kaszuby !!!

14 kwietnia w Brusach w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego, pod patronatem Burmistrza  Brus Witolda Ossowskiego rozegrano Puchar Polski w grę karcianą  „Baszka Sportowa – Méster”.

Po raz pierwszy doszło do spotkania zawodników z 5 województw, reprezentujących różne regiony Polski.  Gospodarzem Pucharu Polski było Pomorze i Kaszuby , Kujawy i Pomorze  wystawiły dwie drużyny z Chełmży , Lubuskie reprezentował Gorzów Wielkopolski a  Małopolskę   zespół z Wieliczki .  Z Wielkopolski a dokładnie  z naszego powiatu pojechali zawodnicy w  5-osobowym składzie .

Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrali 4 rundy po 40 rozdań wg zasad kaszubskiej  baśki z granami .

Puchar Polski zdobył Jarosław Pałasz, reprezentujący drużynę Energetyk Trzcianka. Drugie miejsce, zajął zawodnik gospodarzy – Marek Kupczyk Ze Brus. Trzecie miejsce dla Franciszka Borzycha z Klawkowa.                   Na czwartym miejscu uplasował się Ryszard Roszak z Miałów .

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był reprezentujący drużynę Białe Orły Chojnice  Paweł Czapiewski , który liczył sobie 8 lat !!!   Otrzymał wyróżnienie z rąk wiceburmistrza Brus .

Wielkim sukcesem naszych zawodników zakończyła się rywalizacja drużynowa .  Najlepszymi w  Pucharze Polski okazała drużyna z Trzcianki – Energetyk, która grała w następującym składzie : Jarosław Pałasz, Krystyn Graś , Zbigniew Wojniusz , Ryszard Młynarek. Drugie miejsce dla drużyny gospodarzy Ze Brus                      a trzecie miejsce dla drużyny Lubiany .

Zdobywca Pucharu Polski, udzielając niedawno wywiadu na stronie kaszeb-baszka.pl, zażartował, że jedzie po Puchar Polski i to będzie największy trumf w jego  karierze „baśkarza”. Jak się okazało, były to słowa prorocze, ponieważ Jarosław Pałasz oraz jego drużyna Energetyk Trzcianka, zostali pierwszymi zawodnikami z poza Kaszub i Pomorza, którzy zdobyli tak prestiżowy tytuł.  Zwycięzcy nie ukrywali swojego zadowolenia                 i radości z sukcesu – stwierdzili, że umiejętności i łaskawa karta tej niedzieli doprowadziły ich do zdobycia upragnionego trofeum.

Zawodnicy podkreślili bardzo dobrą , sprawną organizację  turnieju oraz oprawę artystyczną . Zadeklarowali przyjazd na następny, wielki turniej, którym będą Mistrzostwa Polski już 16 czerwca.